Świątynia Chłodnej Damy

Forum najwspanialszego klanu na świecie :P

Ogłoszenie

Prosimy o dodawanie w sygnaturach swojego ID z gry. Bardzo ułatwi nam to komunikację ^^

#1 2012-12-28 14:48:30

 Leyniis Darmal

Administrator

5840524
Zarejestrowany: 2012-09-30
Posty: 73

Ogłoszenia

Otrzymałam już pierwsze zgłoszenia od graczy fabularnych, co świadczy o zainteresowaniu tą stroną klanu- nad którą ja przejmę pieczę. Dopóki nie wejdzie NE, mamy czas na ustalenia, jaki kierunek gry chcielibyśmy obrać. Już teraz mogę zagwarantować, że poziom trudności będzie zróżnicowany tak, by każdy gracz- i ten początkujący, i ten zaawansowany- mógł bezproblemowo się bawić. Wcześniej już padła propozycja tworzenia kart postaci tutaj, na forum zewnętrznym, i od tego chciałabym zacząć. Bo niektórzy chcieliby pewnie pograć tu postacią inną niż na Amo, bez konieczności umieszczania o niej informacji w swoim profilu.
Poza tym, będzie możliwość prowadzenia sesji zarówno prywatnych, jak i wymagających zaangażowania od większej liczby osób. Pierwsze próby zostały już podjęte i powyższe sesje, jeśli zaistnieje taka chęć czy potrzeba, zostaną wznowione w późniejszym czasie.
Zaznaczam też, że powergaming nie będzie mile widziany- oczywiście, każdy popełnia błędy, każdy z nas jeszcze się uczy- nawet jeśli staż gry ma liczony w latach. Jesteśmy tu by się dobrze bawić, a nie prowadzić konkurs mistrzów pióra ^^ (Czyt.: mimo to, nikt nie zabrania się rozwijać xD)
Wszelkie pytania, wnioski i pomysły będziecie mogli zamieszczać w odpowiednich działach- ten pozostawię do funkcji zawartej w temacie
Witam i pozdrawiam ^^


ID: 732

Offline

 

#2 2012-12-28 20:58:47

 Talhadya

Nowy w wierze

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-12-28
Posty: 6

Re: Ogłoszenia

Ja zawsze byłam zwolenniczką Kart Postaci, nawet w postaci mini Kart nie chodzi wcale o stawianie graczom ograniczeń, ale właśnie, o dopasowanie ich do każdej, możliwej sesji. Żeby wszystkim grało się miło i przyjemnie. Bo chyba każdy, niejednokrotnie, był świadkiem, kiedy nagle inny gracz nagiął nieco rzeczywistość, stając się niemal niezniszczalnym bogiem No oczywiście, wyjątkiem są sesje, które z góry zakładają wszechmoc i potęgę graczy, dając im pełne pole do popisu.

Co zaś się tyczy sesji, nie byłam jeszcze w klanie i chciałam się po prostu dowiedzieć, jakie macie wymagania, jak prowadzicie sesje, czego one się tyczą, czego mogą się spodziewać nowi gracze i ogólnie, jak fabularnie stoi Wasz klan? Ot, kilka słów o tym, co każdy nowy gracz powinien wiedzieć. Pamiętam Wasz opis klanu, ale przyznaję się, nie kojarzę ogólnego fabularnego zarysu

Co zaś się tyczy mojej osoby, jestem otwarta na sesje wszelakie, chętnie pomogę w przygotowaniu, chętnie stworzę nową postać, pod sesję, jednak mam ograniczony czas, więc prędzej wezmę udział w większej sesji, niż w sesji prywatnej


Talhadya Keepervell (ID: 653)

Offline

 

#3 2012-12-28 22:13:22

 Lezerath

Akolita Pani

Zarejestrowany: 2012-10-13
Posty: 60

Re: Ogłoszenia

Spoiler:

Imię: Lezerath
Nazwisko:-
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 19
Pochodzenie: Nordmar
Wyznanie: Beliar
Stan cywilny: Wolny
Magia: -

Cecha:-
Przydomek:-

Wygląd: Młody osobnik w wieku gdzie wszystko to nowa przygoda na twarzy ma lekki zarost,
i małej wielkości tatuażna na szyji, na całym ciele ma bardzo duż blizn ale największa jest na udzie.
Wzrost:186,5 cm
Waga: 90kg

Miejsce zamieszkania: Gospoda"Pod martwą harpią"

Profesja: złodziejaszek
Przynależność: Bandyta
Ranga: -

Moje KP sprzed roku kiedy grałem jeszcze w gothica mmorpg:D to coś takiego ma być:D

Offline

 

#4 2012-12-28 22:45:09

Mormegil

Wyznawca Pani

Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 19

Re: Ogłoszenia

W sumie uważam, że KP powinno się pisać w przypadku, gdy ktoś ma zamiar grać postacią nie z Amo. W końcu po co pisać KP skoro wszystkie potrzebne informacje są już tam, nie?


ID: 708

Offline

 

#5 2012-12-28 23:57:17

 Talhadya

Nowy w wierze

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-12-28
Posty: 6

Re: Ogłoszenia

Wiesz, ja stawiam na prostotę i ułatwienie Jeżeli ktoś już ma w profilu zawarte najważniejsze informacje, wystarczy je skopiować do odpowiedniego działu i po kłopocie. Nie każdy, kto przebywa akurat na forum, w tym samym momencie jest online w grze. I odwrotnie. Czasem, jak się nie ma już nic do roboty in game, miło posiedzieć tylko na forum. I w czasie sesji na forum, w tym momencie masz dostęp do Kart Postaci graczy, z którymi prowadzisz sesję

Co do KP, ja bym dodała jeszcze Umiejętności, oraz aktywny Ekwipunek (tudzież ubiór), a jeżeli ktoś odgrywa rasę niestandardową (demon, wilkołak, itp) warto wymienić mocne i słabe strony Ot, moja propozycja.


Talhadya Keepervell (ID: 653)

Offline

 

#6 2012-12-29 00:24:31

 Lezerath

Akolita Pani

Zarejestrowany: 2012-10-13
Posty: 60

Re: Ogłoszenia

To ja już sobie piszę nową jak to ma być coś takiego:D

Offline

 

#7 2012-12-29 06:31:10

Mormegil

Wyznawca Pani

Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 19

Re: Ogłoszenia

No ja nie wiem. Dla mnie to, że komuś nie chce się wejść na 5 minut na grę tylko po to, by zerknąć na potrzebne informacje w czyimś profilu jest... czystym lenistwem. Przepraszam jeśli kogoś obraziłem, ale tak właśnie uważam. Dla mnie to zwykłe lenistwo.


ID: 708

Offline

 

#8 2012-12-29 10:26:15

 Talhadya

Nowy w wierze

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-12-28
Posty: 6

Re: Ogłoszenia

Ja na to patrzę pod względem praktycznym. Tu nie chodzi o lenistwo. Tylko o fakt, że w tym momencie, na forum są wszystkie potrzebne informacje w jednej kupie, bez konieczności biegania i szukania konkretnego profilu i gracza. Dodatkowo, z własnego doświadczenie wiem, że kiedy idzie o uzupełnienie Kart Postaci na forum, sporo osób podchodzi do tego bardziej skrupulatnie, niż napisanie zwykłego profilu w grze. Niejednokrotnie spotykałam się z tym, że KP była staranniej uzupełniona niż profil. Po za tym, później, jeżeli w czasie sesji ktoś coś "otrzymał", "wygrał", zawsze zaznaczało się to w jego Karcie Postaci i wyglądało to, według mnie, znakomicie Jeżeli więc KP mają być żywe i rozwijać się fabularnie wraz z graczem, to przynosi to jeszcze lepszy efekt ot, moje zdanie.

Zawsze można zrobić ankietę, kto jest za, a kto przeciw i jak ludzie wyobrażają sobie sesje z KP

Ostatnio edytowany przez Talhadya (2012-12-29 11:35:03)


Talhadya Keepervell (ID: 653)

Offline

 

#9 2012-12-29 13:17:04

 Leyniis Darmal

Administrator

5840524
Zarejestrowany: 2012-09-30
Posty: 73

Re: Ogłoszenia

Nic dodać, nic ująć. Mor, Tal ma rację. Tu nie chodzi o  lenistwo, a o praktyczne podejście do sprawy. Poza tym, niektórzy nie chcą grać tą samą postacią, co na Amo (co było proponowane już gdzieś na forum przez jednego z członków klanu). Jeszcze inni chcą nieco zmienić w opisach postaci, żeby przetestować różne warianty i najzwyczajniej w świecie postać "wyczuć". Dlaczego by nie? Ja nie mam nic przeciwko takiemu podejściu. Gra jest dla nas, nie my dla gry. Początkujący gracze- bo i takich będziemy przyjmować- też muszą mieć gdzie się uczyć. Niektórym łatwiej jest robić to w mniejszym gronie, a innym na pw. To też jest zrozumiałe. Nikt nie będzie niczego narzucał na siłę, jednak pewne zasady należy wypracować od początku, bo bez tego nie wyjdzie nic. Zasady mają nam ułatwiać rozgrywki i życie


ID: 732

Offline

 

#10 2012-12-30 12:36:43

Mormegil

Wyznawca Pani

Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 19

Re: Ogłoszenia

No dobra, ale zauważyłem, że mówiliście o postaciach inych niż na Amo, po części też o tym ówiliście. Sęk w tym, że ja mówiłem o postaciach czysto z Amo wziętych. No ale ok. Nie wiem mi mimo wszystko pomysł z kp wydaje się dobry, choć nie w przypadku gdy ktoś chce grać ta samą postacią. Wtedy wydaje mi się to zbędne, ale nie mi tu decydować.


ID: 708

Offline

 

#11 2013-01-07 18:57:36

 Leyniis Darmal

Administrator

5840524
Zarejestrowany: 2012-09-30
Posty: 73

Re: Ogłoszenia

Kopiuj-wklej nie jest chyba aż tak bolesne, hmm? ;]


ID: 732

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forumowagrasuperbakugan.pun.pl www.politologiamediaosw.pun.pl www.koronakielce73.pun.pl www.priv-longju2.pun.pl www.talesofpirates.pun.pl